Feb 10, 2013

STYLISTKA INTERVIEW W ''CARRIE DIARIES''

Od niedawna co poniedziałek możemy oglądać nowe odcinku serialu "Carrie Diaries'' (wyszły dopiero cztery). Chociaż przeważa styl "teen drama", serial zapowiada się ciekawie. Jest to bowiem prequel klasyka z lat '90 - "Seksu w wielkim mieście". Drugi odcinek zaczyna się tymi słowami głównej bohaterki: "Before there was sex, before there was a city, there was just me, Carrie. Carrie Bradshaw. It's 1984...." Po nastolatce, późniejszej dziennikarce i znawczyni mody, jeszcze nie widać, że za kilka lat będzie królową Manhattanu. Interesuje się modą, ale możemy to zauważyć jedynie połownicznie. Większa część akcji każdego odcinka rozgrywa się w Connecticut, gdzie Carrie mieszka i chodzi do liceum. Stroje, w których pojawia się w szkole są ładne i przyjemne dla oka. Nie zapierają jednak dechu w piersiach, czego spodziewalibyśmy się po modowej ikonie lat '90. Czuję jednak, że niedługo Manhattan jeszcze bardziej zawładnie myślami młodej Carrie. Wraz z tym, oczarują nas wszystkie jej stylizacje, nie tylko te, w których poznaje kolejnych członków artystycznej śmietanki Nowego Jorku. 

Na razie jednak, na największą uwagę zasługuje nowa znajoma głównej bohaterki, Larissa. Szalona stylistka z magazynu Interview uwielbia zaskakiwać strojem i zwracać na siebie uwagę wszystkich. Jak dotąd mogliśmy zauważyć w jej stylizacjach prawie wszystko. Motywy zwierzęce, których jak najwyraźniej jest fanką, występują w jej stroju na pojedynczych elementach albo jako (prawie) total look. Stylistka nie ogranicza się tylko do popularnej panterki i wężowej skóry. Na przyjęcie halloweenowe założyła zielone odzienie z piór z mnóstwem pawich oczek. Konsekwentnie dopełniła stylizację toczkiem z dużym pawiem i koronkową woalką. Ma też na sobie zawsze przeróżne inne wzory, takie jak: łączka, kolorowe plamy, figury geometryczne. Ciuchy, które ubiera Larissa są zazwyczaj połyskliwe, czy to za sprawą materiału, czy cekinów lub innych błyszczących elementów. Do tej pory, wykończenie każdego stroju stanowiły wysokie obcasy, zazwyczaj na platformie. Zakłada dużo biżuterii, przede wszystkim ogromne naszyjniki i długie kolczyki. W oczy rzuca się też makijaż. Stylistka używa cieni do oczu w różnych kolorach, kolorowych szminek, a także oryginalnych sztucznych rzęs.

Wbrew pozorom, styl redaktorki mody w Interview można podsumować łatwo i streścić go w jedym słowie - KOLOR. Żadna stylizacja nie ograniczyła się nawet na trzech kolorach, zawsze jest ich więcej. Mimo to, zawsze tworzą dość zgraną całość. Styl ten z pewnością nie jest dla wszystkich, ale wzorując się na stylistce chociaż w połowie, nie przejdziemy przez ulicę niezauważeni.
W "Carrie Diaries'' Larissę gra Freema Agyeman. Nowe odcinki serialu wychodzą w każdy poniedziałek.
Ubrania w stylu Larrisy można kupić np. na Bonprix.pl, poniżej kilka propozycji wybranych dla Was specjalnie przeze mnie:
http://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-z-paskiem-965748/?category=1654&type=imagehttp://www.bonprix.pl/produkt/zakiet-z-cekinami-979686/?category=1651&type=imagehttp://www.bonprix.pl/produkt/gorset-913482/?category=519&type=image&return=ref
 http://www.bonprix.pl/produkt/bransoletka-aline-952318/?category=1648&type=imagehttp://www.bonprix.pl/produkt/torebka-futerkowa-leo-935591/?category=1648&type=imagehttp://www.bonprix.pl/produkt/czolenka-979316/?category=1651&type=image
 

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.