Feb 17, 2013

KARL, JAKIEGO NIE ZNAMY

Karl Lagerfeld z pewnością nie wygląda na przemiłego starszego pana, który każdego uraczy słowem uznania. Nie wydaje się też być typowym mężczyzną, którego nie dotyczą żadne skandale. W tym wypadku pozory nie mylą.

Genialny projektant znany jest choćby z posady dyrektora artystycznego Chanel i kierowania domem mody Fendi. Jego współpraca w latach 70. z domem mody Chloé przerodziła się w stworzenie jednej z najsłynniejszych kolekcji marki - czarno-białej linii Deco. Projektował też dla wielu innych firm haute couture, m.in. Valentino.  Angażuje się w wiele projektów związanych z moda i sztuką. To on rozpoczął współpracę H&M ze znanymi osobistościami świata mody, kiedy w 2004 roku zaprojektował dla tej firmy własną linię odzieżową. Jego kariera to bez wątpienia pasmo sukcesów. Może właśnie to spowodowało, że jest, jaki jest.

Karl Lagerfeld jest człowiekiem bardzo specyficznym. Wielu ludzi zadziwia głównie jego charakter. Projektanta cechuje przede wszystkim niesamowita powaga. Jest niezwykle opanowany i zdystansowany. Nigdy nie żartuje, a uśmiech na jego twarzy pojawia się bardzo rzadko. Nawet rozmawiając z przyjaciółmi z branży modowej nigdy nie sprawia wrażenia wyluzowanego. Uwielbia szokować. Często wygłasza kontrowersyjne opinie, np. wtedy, gdy publicznie powiedział o piosenkarce Adele, że jest za gruba. Ma własne, określone zasady, których zawsze się trzyma. W wywiadzie dla Harper's Bazaar zdradził, że zawsze musi przespać dziewięć godzin. Nawet jeśli ma ważne spotkanie lub po prostu nie czuje się zmęczony, nie wstanie z łóżka wcześniej, niż po upływie tego czasu. Projektant znany jest też ze swoich osobliwych kaprysów. Dla swojej kotki Choupette zatrudnił m.in. osoby robiące jej manicure, piszącą za nią pamiętnik i prowadzące jej profile na Twitterze czy Facebooku.

Jedno jest pewne. Ten mężczyzna to chodząca kontrowersja. Jedni zachwycają się jego charakterem, inni uważają go za dziwaka. Ale czy Karl zawsze był takim człowiekiem, jakim jest teraz? Czy kiedy zaczynał swoja przygodą z modą i projektowaniem też był tak kontrowersyjny? Czy kiedy w wieku 22 lat wygrał prestiżowy konkurs modowy zachowywał taką samą powagę? Zagadkę stanowi nie tylko jego charakter, ale też wygląd. Tego projektanta nie sposób pomylić z kimś innym. Dziś białe długie włosy związane w kitkę i ciemne okulary to jego elementy rozpoznawcze. Ale czy zawsze tak było? Czy zawsze był tak chudy, jak obecnie? Czy kiedy pracował jako asystent w domach mody Balmain i Jean Patou ubierał się tak samo? Czy jeszcze zanim stał się znany na cały świat, też bez przerwy nosił okulary przeciwsłoneczne? 
 
 
 
 
 
 
 
 


Poniżej widać Karla Lagerfelda, który zmienił kolor włosów, zaczął nosić ciemne okulary i ubierał się tak, jak dzisiaj. Mimo to, zdjęcie jest nie mniej szokujące, niż poprzednie:

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.