Feb 13, 2013

KTÓRA DEKADA NA WALENTYNKI?

Nawet we Francji, w tym dziwnym kraju, mlaskanie i siorbanie to norma, a Tłusty Czwartek wypada we wtorek, 14 lutego obchodzi się Walentynki!

Nawiązując do tytułu posta, w tegoroczne Walentynki proponuje Wam inspirację latami 40., okresem, w czasie którego rozgrywa się akcja jednego z najbardziej romantycznych filmów wszechczasów- "Pamiętnika". Obraz z Rachel McAdams i Ryanem Goslingiem z 2004 roku znany jest nie tylko wielbicielom filmów romantycznych. Historia niesamowitej miłości, która pokonała wszystkie przeszkody i trudy, zjednała sobie rzeszę fanów na całym świecie.

Film trafnie ukazuje i przybliża modę okresu powojennego. Stroje Allie, głównej bohaterki, są prawdziwym uosobieniem stylu lat 40.  Kobiety w tamtym czasie przede wszystkim zaczęły podkreślać talię. Wtedy też wykształcił się styl pin-up girls. W celu ukazania talii osy, która stała się ideałem figury, sukienki były wykańczane gorsetem lub dodawano do nich paski. Spódnice i suknie, które były modne po wojnie, można podzielić na dwa rodzaje. Jedne z nich były zwiewne i rozkloszowane, a drugie dopasowane, podkreślające biodra - typ tuby. Sięgały zazwyczaj do kolan lub do połowy łydki. Kiedy zakładano suknie bardziej eleganckie, bardzo często odkrywano plecy oraz ramiona. Wśród dodatków najbardziej popularne były kapelusze i ozdobne paski. Biżuteria cieszyła się o wiele mniejszym powodzeniem - preferowano sztuczną, a nade wszystko skromną. Lata 40-ste to również czas, w którym miał miejsce skandal związany z zaprojektowaniem pierwszego bikini (1946 r.). Można również wyróżnić określone fryzury, które były popularne w okresie powojennym. Kobiety uważnie śledzące trendy nosiły włosy do ramion i robiąc przedziałek z boku, zaczesywały większość włosów na jedną stronę. Najmodniejszymi uczesaniami były przede wszystkim fale i fantazyjnie upięte koki

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.