Mar 16, 2013

SPOSÓB NA BIEL

Biel to kolor trudny. W postaci total looku nie zawsze jest bezpieczny. Udane połączenie zasługuje na modowego Oscara, ale nie każdy umie się tą barwą posługiwać. W wielu przypadkach, stylizacja okazuje się niestety klapą. Oczywiście nie mówię tutaj o sukniach ślubnych, gdzie ta barwa to nie wybór, a wymóg. Mam na myśli stylizacje na co dzień lub bardziej eleganckie w postaci bieli od stóp do głów.

Kiedy pisałam "Sposób na biel" zastanawiałam się, czy biel rzeczywiście będzie kolorem najbliższego sezonu. Była nim już rok temu, dlatego miałam pewne wątpliwości (jak widać po trendzie barokowym, takie przypuszczenia nie mają racji bytu). Wszystkie rozwiały się, kiedy zrobiłam sobie przerwę na przeglądanie marcowego wydania polskiego Harper's Bazaar. Nawiasem mówiąc, cóż za opóźnienie w czytaniu! Ale co zrobić, kiedy francuska poczta jest zorganizowana tak, jak sami Francuzi. Niezorganizowana. W sesji okładkowej z Małgosią Belą króluje właśnie biel. Pierwsze zdjęcie opatrzone jest nawet hasłem "Supermodelka Małgosia Bela cała w bieli - wiodącym kolorze sezonu". Tworząc ten post nie myślałam o tym, czy będzie on zgodny z nadchodzącymi trendami. Jak widać, upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu.

Za przykład niech posłużą filmowe i serialowe bohaterki, notabene najważniejsze postacie danych produkcji. Emanują seksapilem, a zarazem tworzą wokół siebie aurę tajemnicy i niedostępności. Większość z nich to kobiety odważne, pewne siebie, doskonale wiedzące o swoich atutach i śmiało je wykorzystujące. Dlatego właśnie ich stylizacje są bliskie perfekcji. Bo właśnie tymi cechami należy dopełnić biały total look, aby olśniewał i pozostawał w pamięci.
Frances Stevens zagrana przez Grace Kelly,"Złodziej w hotelu"
Blair Waldorf zagrana przez Leighton Meester, "Plotkara"
Biała Królowa zagrana przez Anne Hathaway, "Alicja w Krainie Czarów"
Nicole Bonnet grana przez Audrey Hepburn, "Jak ukraść milion dolarów"
Marilyn Monroe, "Słomiany wdowiec"
Serena van der Woodsen zagrana przez Blake Livley, "Plotkara''
Elise Clifton-Ward zagrana przez Angelinę Jolie, "Turysta"
Lisa Carol Freemont zagrana przez Grace Kelly, "Okno na podwórze"
Anna Karenina zagrana przez Kierę Knightley, "Anna Karenina"
Carrie Bradshaw zagrana przez Sarah Jessicę Parker, "Seks w wielkim mieście II" (film)

PONIŻSZE POSTACIE TEŻ MAJĄ NA SOBIE PRAWIE TYLKO BIEL, A JEDNAK WYWOŁUJĄ WIĘCEJ KONTROWERSJI I SPRZECZNYCH OPINII. JEDNYM TEN STYL SIĘ PODOBA, INNI ZDECYDOWANIE GO ODRZUCAJĄ.  
ŻCZYŹNI W BIELI. TYLKO NIELICZNI DECYDUJĄ SIĘ NA TAKIE POŁĄCZENIE.
Sidney Stratton zagrany przez Aleca Guinessa, "Człowiek w białym ubraniu"
Chuck Bass zagrany przed Eda Westwicka, "Plotkara"
BIEL W SEZONIE WIOSNA/LATO 2013 
OCZAMI POLSKICH I ZAGRANICZNYCH PROJEKTANTÓW
MANGO
BOHOBOCO
MACIEJ ZIEŃ
SPORTMAX

Biały total look możecie łatwo skomponować np. z ubrań dostępnych w internetowym sklepie Bonprix.pl Oferta tego sklepu jest ponadczasowa!
http://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-939905/?category=114&type=image&return=refhttp://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-azurowa-955150/?category=114&type=image&return=refhttp://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-905045/?category=114&type=image&return=ref
http://www.bonprix.pl/produkt/spodnie-ze-stretchem-939517/?category=374&type=image&return=ref
http://www.bonprix.pl/produkt/spodnica-z-paskiem-931495/?category=375&type=image&return=refhttp://www.bonprix.pl/produkt/spodniczka-915496/?category=375&type=image&return=ref
http://www.bonprix.pl/produkt/krotki-plaszcz-946304/?category=360&type=image&return=refhttp://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-952560/?category=114&type=image&return=refhttp://www.bonprix.pl/produkt/shirt-z-cekinami-938020/?category=371&type=image&return=ref

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.