Apr 10, 2013

KARL POTRAFI ubrać się inaczej

Tak wiem, może trochę przesadzam. Może inni projektanci są o wiele bardziej kreatywni od niego. Może nie jest geniuszem mody. Może jego niedostępność wcale nie powinna mnie przyciągać. Karl Lagerfeld. Jak tylko mignie mi przed oczami to nazwisko, klikam czytaj dalej, a kiedy je usłyszę natychmiast wsłuchuję się dogłębniej w rozmowę, audycję, film...Każdy ma jakieś dziwactwa. To akurat nie jest takie straszne.
W poprzednim poście o Karlu pisałam o jego młodości i o tym, jak diametralnie zmienił się jego styl. Dziś, projektant znany jest ze swojej wierności do jednego rodzaju stylizacji. Od kilkunastu lat nieprzerwanie ubiera się bardzo podobnie. Ze swojego codziennego wyglądu zrobił już pewnego rodzaju symbol. Czarne okulary, kitka z siwych włosów i prawie w całości czarny strój to właśnie typowy Karl Lagerfeld. Projektant jest tak charakterystyczny, że można go rozpoznać na czarno-białej grafice, przedstawiające tylko kontury. Przykładem może być ta na butelce dietetycznej coca-coli, której opakowanie Lagerfeld zaprojektował w 2010 i 2011 roku. Ukazany został profilem, więc widać jego charakterystyczną kitkę. Sylwetka projektanta jest cała czarna, wyjątek stanowi jedynie biały kołnierz. Tak właśnie wygląda on na co dzień. Typowymi elementami jego garderoby są: biała koszula wykończona białym, wysokim kołnierzykiem, czarny krawat, czarna marynarka, czarne spodnie i czarne buty oraz skórzane rękawiczki odsłaniające palce. Rzadko kiedy zakłada coś w innych kolorach, wyjątkiem jest jedynie biżuterię. Projektant nosi jej, jak na mężczyznę, dość dużo. Często nosi łańcuszki doczepiane do kołnierza czy okazałe spinki do mankietów. Do krawata lub do połów garnituru przypina kunsztownie zdobione broszki. Upodobał sobie też rozmaite pierścionki, których zakłada na jedną rękę nawet do dziesięciu. Nie rozstaje się też ze swoimi czarnymi okularami, nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.
Czasami jednak projektant zdobywa się na trochę szaleństwa. Pozostaje wierny charakterystycznym elementom swojego stroju, ale zmienia kolory, wzory i detale. Zamiast ulubionych białych koszul, zakłada np. fioletowe, a gładki wzór zmienia na paski lub kratę. Przywdziewa również bogato zdobione  marynarki o niecodziennych barwach i kolorach. Często też czarny total look zamienia na biały. Dodaje też dużo więcej biżuterii.

WIĘKSZE ZMIANY

 
 

MNIEJSZE ZMIANY
  

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.