Aug 1, 2014

PARISIAN VIEWS #2

Jak większość z Was wie z blogowego fanpejdża, zeszły tydzień spędziłam w Paryżu. Miałam przyjemność być w tym mieście po raz drugi w swoim dziewiętnastoletnim (już! wczoraj miałam urodziny) życiu, więc nie byłam zmuszona do odwiedzenia wszystkich miejsc, które w stolicy Francji trzeba zobaczyć. Do wielu z nich jednak wróciłam, bo trudno nie zatęsknić za Wieżą Eiffela czy podziwianiem jej leżąc na Polach Marsowych. Z kolei, uwielbiane przez zdecydowaną większość turystów Musée d'Orsay mogłam sobie odpuścić. Nie widzę nic pięknego w l'impressionisme, dlatego byłam szczęśliwa, że zaliczyłam je już dwa lata temu, podczas mojego ostatniego wypadu do Paryża. Tym razem miałam więc dużo czasu na robienie tego, na co tylko miałam ochotę, od chillowania w parkach jak prawdziwi Paryżanie, do oglądania wystaw poświęconych modzie ( o których już niedługo przeczytacie na Fashion from Art).
W drugiej części mojej fotorelacji z Paryża, pokażę Wam, co zdecydowałam się założyć podczas trzeciego i czwartego dnia w stolicy mody. Zobaczycie le Tour St-Jacques, jeden z najpiękniejszych ogrodów Paryża - Ogród Luksemburski oraz Pałac Luksemburski, Luwr, Sekwanę, kawałek Centre Pompidou, Wielki Meczet Paryski, jedno z najbardziej niesamowitych wejść do metra w Paryżu, Instytut Francuski, le Pont des Arts, muzeum les Arts Decoratifs, Les Deux Plateaux inaczej zawane Kolumnami Burena, le Jardin de Tuileries i parę innych... 
.... 

As most of you know from the facebook fanpage, last week I spent in the stuning city of Paris. I had a pleasure to be there for the second time, therefore, I didn't have to visit all of the must-see places. To many of them, however, I came back, because it's impossible not to miss the Eiffel Tower or contemplating it from the Champ de Mars. On contrast, Musée d'Orsay loved by almost every tourist was missed. I see nothing beautiful in l'impressionisme so I was happy that it was checked off two years ago during my previous visit in Paris. This time, I had a lot of time to do whatever I wanted, from chilling in parks just like Parisians do to watching exhibitions about fashion (about which you'll read on Fashion from Art soon).
In second part of my photo relation from Paris, I'll show you what I chose to wear during third and forth day of my stay in the capital of fashion. You'll see St-Jacques Tower, one of Paris' most beautiful gardens - Jardin du Luxembourg and Palais du Luxembourg, the Louvre, la Seine, a part of Centre Georges Pompidou, le Grand Mosque de Paris, one of most stunning metro entrances in Paris, Institut de France, le Pont des Arts, Les Arts Decoratifs museum, Les Deux Plateaux a.k.a. Les Colonnes de Buren, Tuileries Garden and some more...
 
READ MORE:
 
all photos were taken by me and my mum

FASHION FROM ART | SOCIAL MEDIA 
Like, follow, hype...: 
https://facebook.com/fashionfromart 
http://instagram.com/fashionfromart 

4 comments:

 1. cudowny Paryż. :) wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, sama też niedługo mam. ;)
  zdjęcia fantastyczne i szalenie zachęcają do odwiedzenia tego miasta, gdzie niestety jeszcze mnie nie było i jakoś tak ciągle jest mi tam nie po drodze. a szkoda, bo pięknie to wszystko wygląda. ;)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że niedługo też tam polecisz!

   Delete
 2. What a beautiful outfit, the skirt and sneakers, you look gorgeous!

  ReplyDelete

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.