Mar 11, 2015

PROJECT RUNWAY ODCINEK 2 RELACJA NA ZYWO!

No to zaczynamy!
Anja zaskoczyła mnie strojem. Dlaczego tak zwyczajnie?

Patryk Wojciechowski ma immunitet, a w dodatku może modelkę wybrać jako pierwszy. To nagrody za wygranie pierwszego zadania.

Bye, bye, Michalina. Sylwia, no cóż, ostrych słów nie szczędzi, ale ma trochę racji.

CO JEST W PUDEŁKACH?!

Witamy Ranitę Sobańską, kobietę kierującą zespołem projektantów marki 4F. Nie trudno się domyślić, czym ,,dziś" zajmą się projektanci (jeśli oczywiście zapomnieliśmy zajawki z końca poprzedniego odcinka). 

Następna historia życia. Od rzucania (piłką) do projektowania. A gdzieś tam, jak zwykle, miłość. Rzygamy tęczą.

Michał Zieliński idealnie dobrał sobie modelkę. Przede wszystkim pod względem charakteru.

  Michał jest w szoku, że ktoś może coś zrobić bezinteresownie. I tak, to jest zaskakujące, szczególnie w telewizyjnym show. Nawet jeśli tą bezinteresowną osobą jest Anh, czyli chyba najsympatyczniejszy uczestnik tej edycji.

Pierwsze starcie. Projektanci przestraszeni, ale modelki jeszcze bardziej. Widzieliście te spojrzenia?

Bartosz Wcisło, czyli zawsze znajdzie się ktoś rzucający seksistowskimi komentarzami! Trudno uwierzyć, że żyjemy w XXI wieku. O, widzę, że nie tylko ja uważam je za nieodpowiednie. High five, Piotr vel ,,Bobear" Pyrchała.


No muszę przyznać, że stroje są całkiem niezłe. Przypomnijmy, jak trudne było to zadanie. Materiały, z których projektanci mogli korzystać znajdowały się w owych tajemniczych czarnych pudłach. To i tylko to. Na uszycie sportowych strojów mieli jedynie 4 godziny. Nie mieli styczności z modelkami przed zakończeniem całego procesu projektowania. Znali jedynie ich wymiary, dodajmy: trudne wymiary.

Eeej, to nie był kawał chały! Wolę kreatywnych projektantów dążących do high fashion niż takich tworzących grzeczny mainstream. Skąd mieli wiedzieć, że modelkami będą siatkarki, dziewczyny nieprzywykłe do zwariowanych strojów odkrywających to i tamto? Zestaw sportowy nie oznacza nudy, prostoty i nieśmiałości.

Bartek Wcisło twierdzi, że poszalał.  Po chwili dodał, że uważa się za bardzo kreatywnego... Jeśli to jest szaleństwo, to ja jestem chyba świruską z innej planety.

Kopia czy inspiracja? A może ani jedno, ani drugie? Do mnie najbardziej przemawia jednak opcja trzecia...

Nareszcie Anja Rubik pojawiła się w stroju godnym, cóż, samej siebie! Zadziorna mała czarna z geometrycznymi wycięciami to kwintesencja jej stylu. Wygląda mi to na sukienkę z kolekcji Anthony'ego Vaccarello dla Versus Versace. Wiecie, że ten młody, niezwykle utalentowany Belg jest prywatnie przyjacielem Rubik?

Przerażone miny siatkarek <3

Piotr Pyrchała nie poszalał, ale strój sportowy w jego wykonaniu wygląda dobrze i na pewno chciałaby w nim poćwiczyć niejedna kobieta.

Anna Młynarczyk odwaliła kawał niezłej roboty. Jej zestaw prezentuje się świetnie, nawet mimo pewnych niedociągnięć. Uwagę przyciąga nie tylko pięknymi kolorami i efektownymi wycięciami, ale także niebanalnym pomysłem, który pewnie sprawi, że projekt będzie jednym z najlepiej zapamiętanych z całego odcinka.

Dominika Syczyńska. Nadal nie wiemy, czy pomysł został skopiowany i raczej się tego nie dowiemy, ale efekt końcowy wygląda całkiem okej. Szczególnie plecy, które zostały wykończone bardzo ciekawie.


Sylwia Kozubska...beznadzieja. Tandeta. Autorka projektu przynajmniej jest szczera

 Monika Olszewska-Sulejewicz. Według mnie wszystko od czapy (w sumie od kasku): nerka, kask, narzutka, kolory.

Michał ma prawo być tak pewny siebie. Jest świetny! Widać strażaka, ale mimo to, projekt wygląda fenomenalnie. Na tyle na ile określenia tego można użyć w odniesieniu do stroju sportowego.

Anh, coś nieszczęśliwie dzisiaj.

Bartku, za każdym razem kiedy oglądam Twój zestaw, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że z kreatywnością nie ma on nic wspólnego. 


Agata Mackiewicz, projekt jak najbardziej na plus. Duża część kobiet mogłaby go założyć i czułaby się w nim dobrze. Moje reakcje w czasie oglądania Projektu Runway coraz bardziej mnie zadziwiają. Coraz częściej chwalę projekty dość zwyczajne!

Projekt Alicji Korytowskiej wygląda ciekawie, ale na zbyt wygodny i praktyczny nie wygląda. Jurorzy przyczepią się do tego na 100%!

Magda Banerka trochę za bardzo siliła się na oryginalność, stąd szpilki do stroju sportowego, wielgaśna, niepraktyczna spódnica i zbyt skąpe ,,majteczki".
Sara Betkier ma rację, że jest taka szczęśliwa. Jej projekt to pewniak (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i rozbrajająca uśmiechem i szczerością uczestniczka na pewno przejdzie do kolejnego odcinka.

 Patryk ma szczęście, że ma immunitet! Zgadzam się z Anją i Marcinem, chociaż nieco złagodziłabym ich ocenę. Nie było przecież aż tak fatalnie.


Nie przesadzałabym z tą kopią. A co Wy myślicie o projektach Anny Młynarczyk i Dominiki?

Alicja raz jeszcze. Rzeczywiście, jeśli przyjrzymy się bardziej widać wady w wykonaniu. Ale nie nazwałabym tego projektu infantylnym...

Ja niekoniecznie jestem przekonana do pomysłu Piotra.

  Niestety, projekt Anha Trana rzeczywiście, lekko mówiąc, trochę nie wyszedł. Bez ładu i składu, bez polotu, bez pomysłu, bez dobrego wykonania.

Świdrujące oczy Marcina Tyszki <3

Bartek Ścisło, plus za wielofunkcyjność!

Kto wygra, kto odpadnie?

Jeśli chodzi o pierwsze, to wreszcie czas na Michała. Wygrana byłaby słuszną nagrodą i równie słuszną rekompensatą za to, że nie wygrał poprzedniego odcinka. Kto dziś odejdzie z programu? To trudno mi przewidzieć, ale mam nadzieję, że nie będzie to Anh. Dziś zdecydowanie mu nie poszło, ale wierzę, że jeśli zostanie, pokaże jeszcze nie jeden ciekawy projekt.

Ten odcinek zwyciężył Michał! Strażacy górą! A dodatkową nagrodą jest...staż w biurze projektowym 4F u Ranity Sobańskiej i 5 tysięcy złotych.

Uff! Ahn przechodzi, odpada Alicja.


A w następnym odcinku...Będzie ostro. Projektanci będą musieli uszyć strój sceniczny dla Królowej Kolorowych Jarmarków Maryli Rodowicz! To będzie zabawa! Ale bardzo, bardzo trudna. Już mi żal projektantów.

Do zobaczenia za tydzień! 


2 comments:

  1. Cieszę się, że Ahn przeszedł bo jest przesympatyczny :3 Wyrzuciłabym od razu Wcisło - irytujący, fatalny typ - bardzo fajny wpis :)

    ReplyDelete

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.