Apr 15, 2015

PROJECT RUNWAY ODCINEK 7 RELACJA NA ZYWOKto słucha uważnie, ten wie, że dziś zobaczymy, jak projektanci tworzą kreacje haute couture. To będzie prawdziwy pogrom. Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej boję się tego, co zobaczę na ekranie. Ciekawość jest jednak silniejsza, więc zaczynamy! Zostańcie z Fashion from Art!

Wiemy już, że jeden z uczestników, którzy odpali w poprzednich odcinkach będzie mógł...wrócić do programu! Czegoś takiego nie było w pierwszej edycji! Zaskoczeni? Co sądzicie o takim urozmaiceniu?

To Patryk wybierze, kto wróci do walki! Padnie na najmilszego kolegę lub koleżankę czy na osobę najsłabszą z drużyny? 

Do gry wraca Dominika! Patryk uargumentował swoją decyzję tym, że była w tej edycji najdłużej ze wszystkich, którzy odpadli, przeszła wszystko, co uczestnicy, którzy nadal są w programie, więc najbardziej jej się to należy. Mądre! 

Projektanci znaleźli się na lodowisku i to podczas jazdy na łyżwach dowiedzieli się, że mają stworzyć projekt haute couture.

Na wykonanie zadania projektanci mają...12 godzin. Dużo jak na ten program, zdecydowanie za mało jeśli chodzi o haute couture. 

Jeszcze przed przerwą zobaczyliśmy ostateczny efekt pracy Michała i usłyszeliśmy opinię Rubik: ,,ta kreacja mnie nie zachwyca, granica dobrego smaku została przekroczona". Vandis z odcinka na odcinek coraz gorszy? 

Rubik i jej mood board wkraczają do pracowni i wyrzucają z niej Tomka Ossolińskiego. 

Anja: ,,Czy ty masz w ogóle pomysł na siebie w tym programie?" Agata: ,,No mam pomysł, żeby dojść do programu". Chyba nie o taką odpowiedź chodziło modelce...

 Wcisło: ,,Troszeczkę się denerwowałem, ale byłem opanowany". Człowieku, trzeba się nauczyć patrzeć na siebie z boku... Nie, nie byłeś opanowany.

Rubik wygląda na oczarowaną Michałem. I słusznie! Ostatni panel tak go przybił, że dziś jest zmotywowany dwa razy bardziej niż wcześniej. Nawet nie sądziliśmy, że tak się da!

Wielkie pochwały w stronę Dominiki. Całkowicie się zgadzam z oceną prowadzącej. I z tym, że dekoracje wyglądają genialnie, i z tym, że jeśli uczestniczka nie zepsuje swojego projektu, ma szansę powalczyć w tym odcinku o wygraną.

Spina Tomasz - Piotr

Hurra, czas na historię z życia wziętą. Tym razem swoje zdjęcia z zamierzchłych czasów pokazuje Bobear! W skrócie: nie został górnikiem, został projektantem, zawsze był zamknięty w sobie, za granicą przeszedł przemianę, nie chce już siedzieć na facebooku, chce za to pokazać swoje projekty szerszej publice.

Bartek jak zwykle rzuca radami. O sytuacji Piotra mówi: ,,Trzeba być opanowanym". Świadkami jego niezwykłego opanowania byliśmy zaledwie kilka minut wcześniej, kiedy słyszeliśmy jego rozmowę z Anją Rubik...

W jury tym razem oprócz Przetakiewicz, Rubik i Tyszki zasiadają Anna Jurgaś, szefowa Glamour oraz mentor.

POKAZ/OCENY JURY

Bartek: Kreacja na pierwszy rzut oka wykonana dosyć dobrze. Projekt ciekawy.

Sylwia: Zamysł ciekawy, ale chyba nieco przerósł projektantkę.

Dominika: O dziwi wszystko się trzyma i zostaje na swoim miejscu. Modelka wygląda w tej sukni zjawiskowo. Wszystko wskazuje na to, że projektantka nie zepsuła swojej wizji.

Agata: Ten projekt jest bardzo, bardzo słaby. Przede wszystkim, to nie jest haute couture. O! Tomasz Ossliński powtórzył moje słowa.

Michał: Uwielbiam szalone i odważne projekty, ale suknia Michała to niestety duży przerost formy nad treścią. Zasmuciło mnie też pojawienie się maski, wyraźnej kopii-inspiracji słynnych i kultowych już projektów Maison Martin Margiela. Joanna Przetakiewicz postanawia pożyczyć maskę, aby ubrać ją na otwarcie londyńskiej wystawy Alexandra McQueena. Anna Jurgaś nie zgadza się z oceną Rubik: ,,granica dobrego smaku nie została przekroczona".

Ania: Oj, kiepsko. Czyżby najgorszy projekt w tym odcinku? ,,Ciężko chora sanitariuszka ze szpitala" (Przetakiewicz), ,,Holokaust" (Tyszka), ,,Ida" (Rubik).

Patryk: Wzór fajny. Haute couture to haute couture, ale czy w tym wypadku niefunkcjonalność nie jest zbyt duża? Zaraz się przekonamy. Anja: ,,Długość ni w pięć, ni w dziewięć". I Ossoliński, i Jurgaś chwalą wzór. Kobieta Patryka? ,,Na tyle silna i pewna siebie, że nie musi odkrywać biustu i bioderek". Większości jurorów podoba się to tłumaczenie. Mi także! Patryku, uwielbiam Cię. 

Piotr: Świetna robota, projekt jest ciekawy. Widać pewne niedociągnięcia w wykonaniu, ale efekt jest całkiem niezły. Nie trzeba było się tak bać!

Bezpieczni: Sylwia, Bartosz, Dominika.

 Kto odpadnie? Wydaje się pewne, że będzie to albo Ania, albo Agata. Ta pierwsza pokazała wcześniej kilka dobrych projektów, ta druga, według jury, nie uszyła w programie jeszcze nic dobrego. Czyżby więc Agata?

Koniec przerwy. Zaraz dowiemy się, kto wygra.

Wygrywa...Bobear! Czas na jego wykonanie: We are the Champions. Zaśpiewał! Liczyłam i na jedno, i na drugie.

To kto odpadnie?

Odpada Agata, zostaje Ania. I tak ma być!

A co zobaczymy za tydzień? Ubranie dla kobiety biznesu. Po usłyszeniu w zapowiedzi takich komentarzy, jak: to jest projekt dla kogoś, kto nie isnieje...no cóż. Już nie mogę się doczekać!


FASHION FROM ART | SOCIAL MEDIA

Like, follow, hype...:
TWITTER  
SNAPCHAT: FASHIONFROMART

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.