May 23, 2015

FASHION WEEK POLAND XII THURSDAY: ALEKS KURKOWSKI BACKSTAGE, CZYLI KILKA SLOW O ZDJECIACH ZZA KULIS
Podczas XII edycji Fashion Week Poland zupełnie przez przypadek zapoznałam się z Rafaelem, fotografem z Berlina. Efekty naszej współpracy mogliście zobaczyć w prawie każdym poście dotyczącym ostatniej edycji łódzkiego święta mody, a w szczególności w tych ze zdjęciami moich stylizacji. Kilka dni temu rozmawialiśmy o fotorelacjach z backstage'ów i...problemach z nimi związanych.

Ja uwielbiam oglądać zdjęcia z przygotowań do pokazu, szczególnie tych, zrobionych tuż przed wyjściem na wybieg. Gorączkowe przygotowania, chaos, popłoch i stres - emocje nie mogą wyjść na wybieg, więc wszystko kumuluje się za kulisami. Dlatego fotografie zrobione w tej nerwowej atmosferze są tak ciekawe.

Zdjęcia z backstage pozwalają zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj nie mamy wstępu. Dla osób zainteresowanych modą to nie lada gratka. Fotorelacje z przygotowań do pokazu to kopalnia wiedzy na temat pracy stylistów, reżyserów pokazów, projektantów, makijażystów, modeli i modelek czy fryzjerów.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są nimi tak zainteresowani. Dopiero Rafael zwrócił mi uwagę na to, że
zdjęcia z wybiegu zobaczymy wszędzie, ale zza kulis już niekoniecznie. Nie chcą ich blogerzy, nie potrzebują agencje. Chyba, że są to kulisy pokazów Versace, Diora czy Calvina Kleina, ale i tych nie widać zbyt często.

Ponieważ zawsze lubiłam się wyróżniać, zaserwuję Wam teraz trochę kulis. Dokładniej, zdjęć z backstage'u pokazu Aleks Kurkowski, projektantki, która w czwartek pokazała swoją kolekcję w sekcji Designer Avenue. 


 by Rafael Poschmann


1 comment:

  1. ciekawe podejście. uważam podobnie!

    ReplyDelete

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.