May 20, 2015

PROJECT RUNWAY FINAL CZESC 1 RELACJA NA ZYWO

FINAŁ PROJECT RUNWAY! 

 A w zasadzie jego pierwsza część.
Niemniej jednak...zaczynamy!

Projektanci muszą zaprojektować kolekcje składające się z 10 looków. Ostatnie mają być stworzone dla gwiazd, które zamkną pokaz. Uczestnicy jeszcze nie wiedzą, kim one będą, ale my, czyli Ci, którzy mieli okazję oglądać zapowiedzi finałowego odcinka, wiemy, że będą nimi...modele androgeniczni! Michał Szpak, Madox i Mateusz Maga już za chwilę zrobią wielkie show.


Na zaprojektowanie całej kolekcji mają 60 dni. Ogrom!

Ich budżet to 15 tysięcy złotych. Generalnie podjarka.

Najpierw Tomasz Ossoliński aka mentor odwiedza najmłodszego uczestnika, jeszcze maturzystę, czyli oczywiście Michała. Pierwsze projekty, które widać w prowizorycznym atelier przypominają mi trochę Lilian Prym, a Wam?

Trzy słowa, które opisują kolekcję? Wojowniczka, topielica i...coś jeszcze. Mentor jest wyraźnie zawiedziony. Nie tylko tym, że autor kolekcji zapomniał, co go inspiruje...

Teraz czas na Patryka. Wszystkim można się zainspirować. Pralką, no wszystkim...Im bardziej porąbana inspiracja, tym lepiej. Inspiracją do zaprojektowania kolekcji okazał się jednak nie sprzęt AGD, a...zdjęcia pod mikroskopem bakterii! Jak Patryk przeniesie je na swoje sylwetki? Nie mogę się doczekać efektów.

Wow! Sukienka Patryka z daleka nie wyglądała zbyt dobrze, ale po zbliżeniu robi wrażenie! Projektant sam robi materiały i...to poświęcenie widać! Co ważne, widać też powiązanie między inspiracjami, a efektami pracy. Szacunek!

Ania ma smutek gdzieś zakorzeniony, (...) woli być w czasie melancholii, kiedy tworzy. Jestem zaskoczona, a Wy? Zauważyliście to wcześniej w jej pracach?

Michał do tematu, czyli końcowego pokazu, podchodzi bardzo ambitnie. Zresztą zawsze, jak coś robię, to robię to tak, żeby było najlepsze. No cóż, zauważyliśmy!

Powrót do pracowni. Czuję, że zaraz wkroczą inne gwiazdy TVNu i wcale nie mam na myśli projektantów...

Michał wyraźnie stresuje się tym, że pozostali finaliści moli zrobić coś, co może przyćmić jego projekty. To widać, słychać i czuć!

Jest i Kasia Sokołowska! Hip, hip, hurra! To znaczy, że projektanci wybierać będą teraz modelki do swoich pokazów. 

I jest walka! Wyścigi, jak to określiła najsłynniejsza w Polsce reżyserka pokazów. Michał niestety nie jest zadowolony, bo kilka modelek i modeli ukradziono mu sprzed nosa...

I przyszli! Projektanci właśnie dowiedzieli się, że dziesiąty look będą musieli zaprojektować dla androgenicznych modeli.

Michał czym prędzej podbiegł do Madoxa, Patryk postawił na Michała Szpaka, a Ania wybrała Mateusza Magę. Czy ich wybory okażą się słuszne?

Michał jest zachwycony pomysłem zamknięcia pokazów przez androgenicznych modeli. Ja też, oczywiście bardziej z uwagi na przełamywanie stereotypów, mniej, jeśli chodzi o gwiazdorzenie, którego na pewno nie unikniemy...

Projektanci będą mieli ciężki orzech do zgryzienia...Stworzyć coś bardziej dla kobiety czy dla mężczyzny? Jak ugryźć projekt, który zamknie ich finałowy pokaz?

Czas na przymiarki!

Ups...kolekcja Ani, przynajmniej na pierwszy rzut oka, nie wygląda zbyt spójnie... 

....w przeciwieństwie do projektów Michała, które z kolei tworzą całkiem niezłą historię! Czyżby najmłodszy uczestnik został drugim Jacobem? Tym razem mam tu na myśli nie tylko podobieństwo charakterów, a coś jeszcze i chyba wiecie, o co mi chodzi...

  Kreacje Patryka wyglądają równie intrygująco. Nie mogę się doczekać przyjrzenia się całości i wszystkim projektom z osobna!

Czas na przymiarki z modelami androgenicznymi.

Madox świruje i krytykuje nie tylko stworzoną dla niego kreację, ale i całą kolekcję Michała! Nic dziwnego, że tego wyraźnie zatkało i po chwili odpowiedział: nie interesuje mnie Twoje zdanie. Jak zwykle na projektowaniu najbardziej znają się modele i modelki...Pogratulować.

Szpak okazał się z całej trójki najlepszą osobą do współpracy. Patryk też to najwyraźniej widzi, bo wygląda na zadowolonego ze swojego wyboru. Piosenkarz (tak?) zrobił to co miał zrobić, czyli po prostu...przymierzył projekt. Bo na tym polegało jego zadanie. Androgeniczna trójka nie miała się wcielić w rolę klientów czy kogoś tam jeszcze, a zwyczajnie stać się modelami.

Do Ani przychodzi jej wybranek. Sikam ze śmiechu, tak jak Vandis. Maga zna się trochę na modzie, co mogliśmy już zobaczyć w Top Model, ale bez przesady! Wymądrza się jeszcze bardziej niż artysta Madox, a myślałam, że to on wygrał konkurencję pod tytułem który model zna się na projektowaniu najbardziej. 

Maga z kolei sika ze śmiechu po nazwaniu go...modelką. Hi hi hi.

I na tym...koniec. Druga część finału za tydzień. Wytrzymamy?

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.