May 13, 2015

PROJECT RUNWAY POLFINAL RELACJA NA ZYWO


Uczestników została czwórka, co oznacza, że właśnie zaczyna się...PÓŁFINAŁ II EDYCJI POLSKIEGO PROJECT RUNWAY! Kto przejdzie do finału? Dowiemy się już za niecałą godzinę! Nie mogę się doczekać, a Wy?

Jak zawsze, odcinek zaczyna się wyborem modelek i...jak nigdy wcześniej na scenę, tfu, na wybieg wchodzi nie Rubik, a Tyszka! Można domyślić się, że głównym punktem dzisiejszego zadania będzie stworzenie projektu, który wyjdzie świetnie na zdjęciu.

Tradycyjnie:
Sylwia - Kasia
Michał (udaje, że się zastanawia) - Marta
Ania - Diana
Patryk - Kasia

Tyszka chwali Zuzę Kołodziejczyk. Jestem trochę zdezorientowana i nie wiem, czy ktoś nie podmienił fotografa i nie zastąpił go jakimś miłym wujkiem. Pochwały, brak ironii, ciepły uśmiech. Czy to naprawdę Marcin Tyszka?

Robimy sesję zdjęciową biżuterii. I wy do tej biżuterii musicie zaprojektować coś fantastycznego, co będzie waszym projektem, ale nie przyćmi tej biżuterii. Dowiadujemy się też, że sesja ukaże się w Elle Polska, ale...w magazynie pojawi się tylko jedno, najlepsze zdjęcie. Młodzi adepci sztuki projektowania muszą zaprojektować coś, co będzie pasowało do świecidełek, bo to one mają być gwiazdami każdej fotografii. Tym razem ich ubrania nie będą grały głównej roli, a ich celem będzie przede wszystkim wyeksponowanie kolczyków, pierścionków i bransoletek.

Sylwia i fioletowe pióra, które ma na głowie. Uwielbiam <3

To projektanci mogą wybrać biżuterię i mają pełną dowolność. Sylwia jest zachwycona, szaleje w Aparcie i nazywa się sroką. Chyba jednak byśmy się polubiły.


Michał ocenia Anię jako zagrożenie dla jego oryginalności. Ania z kolei ocenia się jako osobę asymilującą się od grupy i jest pewna, że w finale znajdą się Piotrek i Michał. Co do siebie, nie ma już takiej pewności. Z tezą numer 2 zgadzam się całkowicie, ale wydaje mi się, że to jednak Sylwia izoluje się bardziej.

 Konkurencja śpi.

Tomasz Ossoliński: Czujesz się już tak pewna, że będziesz w finale, że stwierdziłaś, że pieprzysz to i szyjesz żółty pokrowiec na manekin? Startujecie do finału Project Runway. Nie chcę widzieć żółtego kondoma (...) Takie rzeczy szyło się w latach 90. (...) Nie wydurniaj się. 

I racja. A pamiętacie, że wybrała białe perły? W połączeniu z nimi żółtą tubą będą wyglądały strasznie tandetnie...

Marta na projektowaniu zna się najlepiej (w końcu jest modelką!) i krytykuje spodnie Michała. Według niej, nudne, zbyt proste.

Sylwia wymyśliła, że zrobi sukienkę dla...ciężarnej! W piątym miesiącu. Jak sądzicie, spontaniczny wymysł, bo zjechaniu przez Tomka, czy taki plan projektantka miała od początku? Mnie to bardzo zaskoczyło , ale...pomysł jest super. Szczególnie w połączeniu z wyjaśnieniem, że właściwie dlaczego kobieta w ciąży nie mogłaby reklamować biżuterii? Przecież dziecko nie oznacza przymusowej izolacji ze społeczeństwa. Tłumaczenie całkiem trafne, ale czy nie jest jednak trochę na wyrost?

Ania straciła ostatnie 40 minut na pomaganie Sylwii, a ta...ukradła jej manekina. Czy coś ze mną nie tak, że nie mogę uwierzyć w takie chamstwo?

Patryk zawiódł. Projekt ciężki, zbyt teatralny, gnijąca panna młoda.

Seriously, co się dzieje z Tyszką? Leki uspokajające? 

Czas na Sylwię. Co tu się stało? Żółty kondom zniknął, pojawiła się za to mała czarna z wycięciami i...tiul na doklejonym brzuchu? Wtf!

Marcin Tyszka i jego cięty humor wróciły i zaszczyciły nas swoją obecnością. Hurra!

Nasi kochani projektanci zachwycili się pokazem Jacoba, a sukces zwycięzcy pierwszej edycji Project Runway TVN zmotywował ich do dalszej pracy

Wow! W jury zasiadają dziś Monika Stukonis (Elle, choć mam nadzieję, że nie musiałam tego pisać) i Monika Olejnik! <podjarka>

POKAZ/OCENY JURY

Sylwia: 
Anja: Zdajesz sobie sprawę, że to może być Twój ostatni projekt w tym programie? Na zdjęciu sukienka niczym się nie wyróżnia. Według Moniki Olejnik fryzura jest dyskwalifikująca, a sama dziennikarka czuje się, jakby przeniosła się do Moskwy. Według Tyszki, Sylwia olała zadanie, zrobiła projekt wbrew jury. W kierunku ocenianej sukienki poleciał największy pocisk w dzisiejszym odcinku. Uwaga, uwaga, Anja Rubik stwierdza, że myślała o zajściu w ciążę, ale po zobaczeniu tej sukienki...zaczęła poważnie się nad tym zastanawiać. Joanna Przetakiewicz twierdzi, że w projekcie widać przaśność i krytykuje kompletowanie biżuterii. Całkowicie się z nią zgadzam.

Michał: 
Teraz dopiero widzę w całości ten projekt. Ten odcinek to kolejne potwierdzenie na to, że to Michał powinien wygrać ten program. To zdjęcie całkowicie jest w stylu Elle, totalnie zgadzam się z redaktor naczelną. Troszeczkę Mamma Mia! - powiedział Tyszka. W punkt! Kolczyki, boskie! Uwielbiam nausznice.

Ania: 
Sukienka niezła, wygląda zjawiskowo, a biżuteria na plecach to obłęd. Ale połączenie czerwieni i srebra zawsze będzie wydawać mi się trochę tandetne. Tyszka stwierdza, że zdjęcie jest wow, a sukienka jest spektakularna. Fotografia rzeczywiście wyszła super, ale moją faworytką była jednak ta z odkrytym pośladkiem. Metalowa podwiązka jest fascynująca, a zachwyciła się nią także Monika Olejnik.

Patryk: 
Całkowita zmiana sukienki. Ale poprawy nie widać. Czyżby to Patryk był dziś najsłabszym ogniwem? Anja Rubik pyta: Czy to według Ciebie jest modny, nowoczesny projekt? Sukienka ze zdjęcia nie podobała mi się, ale nadal wyglądała lepiej niż ta, którą stworzył na szybko Patryk. Olejnik: Jest tu za dużo wszystkiego. Trochę długa, trochę krótka, ma szyfon i perły. Chyba za dużo. Stukonis: Wszystko jest mocne. (...) Asymetria sukienki, przerysowany mejkap.

Ludzka twarz Olejnik. taka istnieje! Dlaczego tak krzyczysz? Dziennikarka okazuje się najłagodniejszą osobą w jury!

 WERDYKT

Pierwszym finalistą i zwycięzcą dzisiejszego odcinka jest Michał i to nie powinno nikogo zdziwić. To on wygra cały program. A jeśli nie, to będę bardzo zszokowana.

Ania zostaje drugą Lilianą Prymą i przechodzi do finału.

Teraz pozostaje pytanie: kto odpadnie?

Trzecim finalistą zostaje Patryk, a Sylwia odpada z programu. I dobrze. Tak miało być.

 A w finale wystąpią...modele androgeniczni!W zajawce widzieliśmy Mateusza Magę i Michała Szpaka. To będzie coś! Jaram się, a Wy?

No comments:

Post a Comment

Tell me what you think. Can't wait to read your comment.