ELA BARON

Blogerka, założycielka bloga The Fashion Baroness.

Autorka tekstów dla portalu informacyjnego Newsowi.pl. Prowadzi dział Lifestyle, a od czasu do czasu pisze też do działów Kraj, Świat i Polityka. W przeszłości współpracowała także ze stroną FashionistaBlog.pl oraz magazynem Bold.

Redaktorka kulturalna Radio Afera 98,6 FM. Bierze udział w konferencjach prasowych, nagrywa relacje z wydarzeń kulturalnych i ich zapowiedzi, przeprowadza wywiady z ich organizatorami, reżyserami, kuratorami, aktorami, dyrektorami kreatywnymi czy programmerami. Redaguje i nagrywa serwisy informacyjne o życiu kulturalnym Poznania i prowadzi audycję Sabotaż kulturalny.

Prowadzi relacje medialne z imprez, pokazów mody czy targów. Ostatnio we współpracy z agencją Celebration Productions przygotowała relacje z trzech wydarzeń: Celebration Fashion Festival XVIII, Celebration Rooftop Party oraz Celebration Fashion Festival IX.
wyemitowane zostały na antenie Fashion TV i telewizji Polonia1, a zobaczyć je można także na YouTube: CFF XVIII, CRP, CFFIX.

Na swoim dziennikarskim koncie ma wywiady z takimi osobami, jak: Areta Szpura i Karolina Słota z Local Heroes,  Liliana Pryma, Julie Deane, Ekipa z Warszawy, Ewa Szabatin, Jan A.P. Kaczmarek,  Piotr Szaradowski i wiele, wiele innych.

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na specjalności Reklama i Promocja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Pomysłodawczyni, reżyserka i autorka scenariusza krótkometrażowego filmu francuskojęzycznego pt. Le fil du temps, który dostał się do ścisłego finału i zdobył wyróżnienie podczas 8. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze.


Stylistka-freelancerka. Stylizowała lub pomagała w stylizowaniu m.in. męskiej sesji dla magazynu Bold, obsady filmu Le fil du temps oraz sesji powstających na potrzeby bloga The Fashion Baroness.

Zainteresowana marketingiem, social mediami i public relations. W pracy i na stażach zdobywa doświadczenie, a wiedzę na studiach, warsztatach i panelach dyskusyjnych z udziałem takich osób, jak Jarosław Kuźniar czy Olka Kaźmierczak aka Fashion PR Girl.

 Uwielbia podróżować. Zakochana w Stanach Zjednoczonych. Uzależniona od Snapchata i Instagrama. Używa zbyt dużo emoji. Kolekcjonerka książek o modzie, Vogue'ów z różnych stron świata, torebek oraz ilustracji w stylu retro.